Zdrada - portal zdradzonych - Artykuły: Aktywne ojcostwo po rozwodzie

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj siÄ™

Nie możesz się zalogować?
PoproÅ› o nowe hasÅ‚o

Ostatnio Widziani

makasiala00:37:47
Roszpunka198802:14:24
Crusoe03:37:43
bardzo smutny03:59:34
# poczciwy06:14:17

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

NowySzustek
29.03.2024 06:12:22
po dwóch latach

Zraniona378
21.03.2024 14:39:26
Myślę że łzy się nie kończą.

Szkodagadac
20.03.2024 09:56:50
Po ilu dniach się kończą łzy ?

Szkodagadac
19.03.2024 05:24:48
Ona śpi obok, ja nie mogę przestać płakać

Zraniona378
08.03.2024 16:58:28
Dlatego że takie bez uczuć jakby cioci składał życzenia imieninowe. Takie byle co

Metoda 34 kroków

Metoda 34 kroków dla kryzysu w małżeństwie na odzyskanie pewności siebie w oczach partnera.

1.Nie śledź, nie przekonuj, nie proś i nie błagaj.
2.Nie dzwoń często.
3.Nie podkreślaj pozytywnych elementów związku.
4.Nie narzucaj się ze swoją obecnością w domu.
5.Nie prowokuj rozmów o przyszłości.
6.Nie proś o pomoc członków rodziny-masz wsparcie teściów póki są po Twojej stronie.
7.Nie proÅ› o wsparcie duchowe.
8.Nie kupuj prezentów.
9.Nie planuj wspólnych spotkań.
10.Nie szpieguj, to CiÄ™ zniszczy.
11.Nie mów 'kocham Cię'.
12.Zachowuj się tak, jakby w Twoim życiu było wszystko w porządku.
13.Bądź wesoły, silny, otwarty i atrakcyjny.
14.Nie siedź, nie czekaj na żonę/męża , bądź aktywny, rób coś.
15.Będąc w kontakcie z nim/nią postaraj się mówić jak najmniej.
16.Jeżeli pytasz co robił/a w ciągu dnia, przestań pytać.
17.Musisz sprawić, że Twój partner zauważy w Tobie zmianę, że możesz żyć dalej z nim/nią lub bez niej/niego.
18.Nie bądź opryskliwy lub oziębły, po prostu zachowaj dystans.
19.Okazuj jedynie zadowolenie i szczęście.
20.Unikaj pytań dotyczących związku do chwili, gdy zechce sam/a z Tobą o tym rozmawiać.
21.Nie trać kontroli nad sobą.
22.Nie okazuj zbytniego entuzjazmu.
23.Nie rozmawiaj o uczuciach.
24.Bądź cierpliwy.
25.Nie słuchaj co naprawdę mówi do ciebie.
26.Naucz się wycofywać, gdy chcesz zacząć mówić.
27.Dbaj o siebie.
28.Bądź silny i pewny, mów cicho i spokojnie.
29.Pamiętaj, że jeżeli zdołasz się zmienić,Twoje konsekwentne działania mówią więcej niż słowa.
30.Nie pokazuj zagubienia i rozpaczy.
31.Nie wierz w nic co usłyszysz i 50% tego co widzisz.
32.RozmawiajÄ…c nie koncentruj siÄ™ na sobie.
33.Nie poddawaj siÄ™.
34.Nie schodź z raz obranej drogi.

Aktywne ojcostwo po rozwodzieDrukuj

Aktywne ojcostwo po rozwodzie



Cóż, stało się. Mimo, że kiedyś poszedłbyś o zakład, że "to już na zawsze", życie samo zweryfikowało Twoje plany. Jeszcze do niedawna kochałeś ich oboje, teraz całą swoją miłość musisz przelać na jedno z nich - na dziecko. Sąd, rozprawy, formalności, alimenty... Pamiętaj, żeby w tym wszystkim nie zagubić - swojej pociechy. To właśnie ona jest najważniejsza w całej tej krzątaninie. I mimo że Ty straciłeś żonę, nie dopuść do tego, aby Twoje dziecko straciło ojca.

Jakość ważniejsza od ilości
To naturalne, że kontakty ojca z dzieckiem po rozwodzie z jego matką będą rzadsze. Dlatego właśnie warto się zastanowić, jak najlepiej spożytkować wspólny czas. Wielu ojców stara się jak najbardziej zaimponować dziecku (a w rzeczywistości jego mamie) i pokazać, że z tatą spędzi czas nie tylko przyjemnie i ciekawie, ale przede wszystkim oryginalnie i lepiej niż z mamą. Wyjazdy, prezenty, niespodzianki, kino, restauracja i lody - pamiętaj jednak, że w tym wszystkim łatwo zagubić to, co najważniejsze. Wypełniając czas po brzegi zapominamy o tym, że dla dziecka najbardziej liczy się to, aby po prostu z tatą "pobyć". Wymyślając dziecku coraz to nowe atrakcje, z czasem zamieniasz się w dobrego wujka, z którym "jest super", ale który, pojawiając się z pompą (i równie nagle znikając), w rzeczywistości działa na niekorzyść dziecka. Wracając do mamy dziecko czuje, jakby wracało do szarej rzeczywistości i paradoksalnie to, co uszczęśliwia go na chwilę sprawia, że normalne życie staje się smutne i byle jakie. Warto także pamiętać, że to, co sprawdza się w dzieciństwie (wspomniane wyjazdy, atrakcje, niespodzianki) na dłuższą metę może okazać się zwodnicze. Maluch z czasem wyrośnie z zabawek i prezentów - dzięki nim wcale nie zbudujecie trwałej i silnej więzi. Z czasem przestanie bawić się życiem i zamiast nowej gry będzie potrzebowało rozmowy, porady, wskazówki. Wątpliwe jednak, że będzie jej poszukiwało u - "dobrego wujka"...


Codzienność nie musi być szara
Zamiast więc obmyślać coraz to nowe atrakcje - po prostu wprowadź dziecko w swój nowy świat. Pokaż swoje nowe mieszkanie, zorganizuj mu mały własny kąt, dzięki czemu z tatą także będzie mógł czuć się "jak w domu", a nie jak w czasie odwiedzin u krewnych. Poza tym unikniesz sytuacji, że każdy wyjazd na dłużej do taty będzie się dziecku kojarzył z pakowaniem ubranek i zabawek. Zamiast iść na pizzę - razem przygotujcie kolację. Zamiast iść do kina - obejrzyjcie coś w telewizji. Zróbcie razem pranie, wyprasujcie koszule, wykoście trawnik przed domem. Dziecko musi być z Tobą w zwyczajnych, codziennych sytuacjach. Spotkanie z tatą nie ma być ucieczką od codzienności, ale jej przedłużeniem. Nie dopuść do sytuacji, w której dziecko będzie myślało, że od życia jest mama, a od zabawy tata.


Mama – nadal jest wspaniaÅ‚a!
Pamiętaj o tym, aby w rozmowie z malcem nigdy nie mówić źle o partnerce, nie winić jej za rozstanie, nie wytykać wad. Kiedy się widujecie (np. gdy odbierasz dziecko) bądźcie dla siebie mili, dzielcie się najważniejszymi wydarzeniami. Z czasem w Twoich rozmowach z malcem wyjdzie na jaw, że zupełnie nie orientujesz się w tym, co dzieje się z jego mamą (np. że zmieniła pracę). W ten sposób możesz zawieść malca - dla niego nadal oboje jesteście ważni i nie zrozumie, że jej życie zupełnie Cię nie obchodzi. Nie urywaj także kontaktu z resztą rodziny. Zabierz czasem malca do dziadków czy do kuzynów. Pozwól im także (zarówno dziecku, jak i byłej żonie) zawsze na Ciebie liczyć. Nagła wizyta u lekarza? Nieplanowany zakup nowych butów (bo stare właśnie przeciekły)? Przedłużone zebranie w biurze mamy? Tata jest i jeśli tylko ma taką możliwość - pomoże w każdej sytuacji.


Kontakt także między spotkaniami
Ważne jest także, aby kontakt z dzieckiem nie ograniczał się do ustalonych wcześniej terminów spotkań. Są przecież telefony, maile - świat poszedł do przodu, wykorzystaj to! Nie bój się, że utrzymując ciągły kontakt z dzieckiem, nie będziecie mieli o czym rozmawiać w czasie spotkania. Wręcz przeciwnie! Dzieląc się z Tobą swoimi małymi radościami i smutkami, dziecko z czasem zacznie Ci powierzać także większe troski. Kiedy będziesz z nim na co dzień (nawet telefonicznie), w pewien sposób zastąpisz mu swoją obecność. Bywa i tak, że codzienne rozmowy (nawet przez telefon!) dają więcej niż fizyczne przebywanie obok siebie na co dzień. Co z tego, że po pracy byłeś w domu, skoro zazwyczaj zmęczenie i obowiązki ograniczały Wasze rozmowy do zdawkowego "cześć mały, co słychać"? Trudno, stało się. Prawdopodobnie musieliście się rozstać, skoro taki scenariusz zaplanowało dla Was życie. Pamiętaj jednak, żeby w tym wszystkim nie zagubić swojej pociechy. Mimo że Ty straciłeś żonę, nie dopuść do tego, aby Twoje dziecko straciło ojca.



autorka: Agata Cygan

źródło:


Link
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?