Wyszukiwarka


Nawigacja
Strona Główna
Dodaj zdradę
Artykuły
Kontakt
CZAT (jest 0 zobacz kto)

Ekipa portalu
Test na wierność
Portal w pigułce


Wasze zdrady
Zdradzone przez męża
Zdradzeni przez żony
Zdradzone przez chłopaków
Zdradzeni przez dziewczyny
Zdradzeni w innych związkach
Zdradziłem - zdradziłam
mama/tata zdradza

Wzory dokumentów
Porady prawne

Zbanowani użytkownicy
Polityka cookies
Postrzeleni kulkami
Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 13,774
Najnowszy Użytkownik: Perszeron
Ostatnie Artykuły
Potęga przebaczenia
Jak rozwiązać proble...
Dziecko ofiara małże...
Życie po zdradzie
Ból emocjonalny R...
Reklamy...
Jak wybaczyć?
Zdradzona przez partnera/chłopakaPoczytałam trochę Waszych historii. Zwłaszcza kobiecych. Często pojawiają się w nich takie komentarze np "za szybko mu wybaczyłaś" "jego zły to nie wszystko" "za łatwo mu przyszło wybaczenie, więc tak jakby dałaś mu przyzwolenie na dalszą zdradę".
I tu mam serie pytań: Jak wybaczyć? Co musiałby zrobić żebym mogła mu wybaczyć? I żeby więcej tego nie zrobił?
O zdradzie dowiedziałam się w poniedziałek. Czekam do piątku aż przyjedzie, zabrać rzeczy,bo pracuje za granicą w tygodniu. Ale już płakał przez telefon. W ogóle to skomplikowana sytuacja i bardzo śmierdząca telenowelą. Zostawię go i tak bo nie mam dzieci, kredytu czy innych rzeczy mogących wytłumaczyć moją głupotę dawania drugiej szansy.
Ale zostaje ta cholerna "nadzieja" w sercu, która nie chce zdechnąć. Że jeszcze będzie dobrze.
Jak ją zabić?
Komentarze
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Vivienn dnia czerwca 22 2017 12:15:19
Wybaczenie zdrady to bardzo ślizgi temat. Od momentu kiedy się dowiedziałaś minęło stosunkowo mało czasu. Na chwilę obecną masz emocjonalną sinusoidę. Masz ochotę zabić go, zakrzyczeć, wyzwać od najgorszych, wyrzucić z domu, ubrania przez okno, a jednocześnie nadal kochasz. Nie łatwo jest z dnia na dzień przyzwyczaić się do myśli, że mąż/ chłopak okazał się kimś innym - niegodnym zaufania. Postanowiłaś go zostawić, on będzie próbował się tłumaczyć, składać setki obietnic poprawy- nie będzie to łatwy okres dla Ciebie kiedy wróci. Uczucia będą jak w kalejdoskopie. Nie macie wspólnych zobowiązań finansowych oraz dzieci więc w praktyce oznacza to, że bez większych komplikacji możesz zakończyć ten związek. Czy będziesz tęsknić? Oczywiście, nie jesteś przecież wypraną z uczuć osobą, to, że on pracuje za granicą i ostatnimi czasy byliście osobno niewątpliwie działa na plus. Czas leczy rany. Jeśli chcesz zabić tą nadzieje, która kotłuje się teraz w Twoich myślach to odpowiedz sobie sama na pytanie: Jak wyobrażam sobie wspólne życie po jego zdradzie? Zakładamy, że wybaczysz. Każdy jego wyjazd z powrotem do pracy, będzie dla ciebie gonitwą myśli, podczas której, będziesz maltretować się myślami, podejrzeniami. Dasz tysiące zakazów, z których będziesz go rozliczać. Znajdziesz coś w bilingach, telefonie awantura murowana. Nic nie znajdziesz, to będziesz się zastanawiać czy on serio się zmienił czy zaczął się lepiej ukrywać. Nic po zdradzie nie jest takie samo. Zdrada jest piętnem na związku i kładzie się cieniem na późniejszych relacjach między wami. Skoro zawiódł teraz, to co będzie póżniej? Skąd będziesz miała pewność, że nie zrobi tego ponownie. Teraz płacze, nie dla tego, że żałuje, tylko dla tego, że się wydało. Gdyby na prawdę żałował to sam by się przyznał...
Pozostaje Ci wytrwanie w postanowieniu, że to wszystko między wami skończone. Będzie trudno, ale nie jest rzeczą niemożliwą zakończenie tej relacji. Im szybciej tym lepiej. Jednym cięciem.

hurricane dnia czerwca 22 2017 12:25:45
Malwa86,
Jak wybaczyć? Co musiałby zrobić żebym mogła mu wybaczyć? I żeby więcej tego nie zrobił?

Jeśli jeszcze na to pierwsze masz jakiś wpływ, chociaż bardziej to kwestia czasu i zrozumienia, odchorowania i zagojenia się ran, to na to drugie już takiego wpływu nie masz.
Daj sobie czas i nie podejmuj decyzji ( żadnych) w emocjach.

Yorik dnia czerwca 22 2017 13:39:24
Vivienn,
Teraz płacze, nie dla tego, że żałuje, tylko dla tego, że się wydało. Gdyby na prawdę żałował to sam by się przyznał...

Nie chcę komplikować, ale żal się nabywa dopiero, kiedy się coś traci, jeśli nie, to czego żałować ? czystego zysku? smiley;

Vivienn dnia czerwca 22 2017 14:18:35
Yoriku, załóżmy więc sytuacje gdzie zdrada jest jednorazowa, na odległość, za dużo alkoholu etc. Zdradzający budzi się z kacem moralnym. Informuje o zdradzie, żałuje, chce nieść swój krzyż i ponieść wszystkie konsekwencje wynikające z popełnionego czynu. Zero korzyści poza spuszczeniem się w laskę, której twarzy się nie pamięta. smiley
Świadomy romans, a później krokodyle łzy to nic innego jak żałosna próba ratowania własnego tyłka, a nie nagłe oświecenie smiley Autorka wątku powinna mieć to na uwadze. Bo masz racje Yorik, do momentu wyjścia na światło dzienne zdrady, zdradzający czerpie same korzyści z obu światów. Przyjemne uniesienia za granicą i ciepły dom, do którego przyjeżdża po pracy. Żyć nie umierać.

Atrakcja dnia czerwca 22 2017 14:30:35
Malwa, jak wybaczyć? Na pewno warto wybaczyć, ale to nie znaczy dać szanse.
Wielu dało szanse ale nie wybaczyło i gniew, żal, złość zaśmieca im głowę.
Żeby nie truć swego umysłu warto przebaczyć. Pytanie pewnie brzmi jak nie być przy tym frajerem?
Dowiadujesz się o zdradzie, wiec przeprowadzasz się i ograniczasz kontakt do miniumum. Dajesz sobie czas na przetrawienie tematu. Żeby jego płacze/gierki nie mieszały Ci w głowie.
Dajesz sobie czas na dojście do siebie, na spokojnie ogarnięcie emocji. Pamiętaj Ty jesteś najważniejsza i Twoje dobro, w drugiej kolejności związek. Postawa szacunku do siebie, wzbudzi tez szacunek w drugiej stronie.
A on niech zobaczy co traci!! To bardzo ważne aby odczuł ze może Cię stracić. To może zrzucić mu klapki z oczu i otrzeźwić. Najgorzej jak osoba zdradzona zaczyna użalać się nad sobą, wpadać w kompleksy, walczyć i dowartościowywać partnera, który w zmian za zdradę dostaje nagrodę w postaci tego ze dwóch partnerów o niego walczy jakby był jedyny na świecie. To nie sprzyja otrząśnięciu się.
On chce rozmawiać, wyjaśniać, szanse? To niech cierpliwie czeka. A potem jego w tym głowa by Cię przekonać ze zasługuje na rozmowy, szanse itd. Ma na to zasłużyć, zapracować, inaczej nie doceni.
A potem decyzja należy do Ciebie.

To jak się teraz zachowasz wobec siebie samej i niego, ma duże znaczenie bo tak potem będziesz na na siebie patrzyła. Albo wyjdziesz z sytuacji z twarzą, klasa pokazując sobie i jemu ze jesteś kimś, albo będziesz miała poczucie upokorzenia, żal do siebie samej ze zapodziałas gdzieś charakter, godność.
Wybaczenie nie jest błędem, jest może trudna ale najlepsza rzeczą jaka można sobie zrobić po trudnej sytuacji. Błędem jest przedkładanie związku czy zdrajcy nad siebie samego i głupia walka o związek kosztem własnej godności, co potem ciąży na psychice.

Malwa86 dnia czerwca 22 2017 20:29:45
Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Każde słowo jest dla mnie cenne.
A dzisiejszy dzień przelał czarę goryczy. Od wtorku po burzliwej rozmowie telefonicznej się nie odezwał. Czyli już wszystko jasne dla mnie. Poddał się na starcie albo wybrał ją.
Jednak dobija mnie moje otoczenie. Znajomi mi nie wierzą i żądają dowodów "bo to nie możliwe, przecież on mnie tak kochał". A dziś powiedziałam rodzinie. Matka z siostrą były moją grupą wsparcia. Siostra zrobiła z siebie gwiazdę mojej tragedii "bo przecież ją to też mogło spotkać, spotyka lub spotka" i ryczała jak bóbr. Za to matka wymyślała milion powodów by go bronić "może on z nią wcale nie spał a ty robisz niepotrzebną aferę". Czułam się jak w kabarecie. I tak pocieszając je po tragedii jaka "JE" spotkała i tłumacząc że nie da się cofnąć czasu, a przyszłość dla nas nie istnieje pogodziłam się już sama ze sobą.
Gdyby ktoś był zainteresowany to wypożyczam moją "grupę wsparcia", również na wesela i pogrzeby.
Sama się sobie dziwie skąd ja biorę siły żeby oddychać. Najwyraźniej jestem silniejsza niż myślałam, albo aż tak mi nie zależało na nim jak myślałam.

Nox dnia czerwca 22 2017 21:06:24
Malwa
[u] Zostawię go i tak[/u]
Czekam do piątku aż przyjedzie, zabrać rzeczy

to czemu nurtują cię pytania?
- Jak wybaczyć?
- Co musiałby zrobić żebym mogła mu wybaczyć?
- I żeby więcej tego nie zrobił?

po burzliwej rozmowie telefonicznej się nie odezwał. Czyli już wszystko jasne dla mnie. Poddał się na starcie albo wybrał ją.

z powodu ,,ciszy w eterze"tak Ci się rozjaśniło??
może woli porozmawiać osobiście,może ta burzliwa rozmowa to był tylko monolog,może nic do ciebie nie docierało,może chciał przeczekać burzę a może.....wybrał ja
Ale jakie to ma znaczenie skoro Ty podjęłaś decyzję?
Wybaczenie przyjdzie z czasem,a ma znaczenie dla ciebie czy sytuacja się powtórzy.....w jego innym związku?

Malwa86 dnia czerwca 22 2017 21:18:28
Cóż, wczoraj jeszcze miałam nadzieję że to tylko zły sen i wszystko się dobrze skończy. I wiem jedno jak facetowi zależy to walczy. a on nie dzwoni, nie pisze i gdyby chciał to zjechał by do domu wcześniej. Z każdym dniem człowiek staje sie mądrzejszy. Mówi się trudno i żyje dalej.

Vivienn dnia czerwca 22 2017 22:10:11
Malwa86, jak się dowiedziałaś o tej zdradzie? Masz 100 % pewność ?

Yorik dnia czerwca 23 2017 05:15:22
Vievien,
Yoriku, załóżmy więc sytuacje gdzie zdrada jest jednorazowa, na odległość, za dużo alkoholu etc. Zdradzający budzi się z kacem moralnym. Informuje o zdradzie, żałuje, chce nieść swój krzyż i ponieść wszystkie konsekwencje wynikające z popełnionego czynu.

Prawda jest taka, że sami przyznają się tylko idioci zwłaszcza do czegoś takiego.
Nie wiadomo czego potem bardziej żałować, bzyknięcia, którego się nie bardzo pamięta czy tego przyznania, które się pamięta bardzo dobrze, bo zdradzona zapomnieć nie pozwoli;

Zero korzyści poza spuszczeniem się w laskę, której twarzy się nie pamięta. smiley

To chyba dlatego, ze było od tyłu smiley
I to nawet i dobrze. Niejedna panna by chciała, żeby jej twarzy nie pamiętano smiley
A zdrada nie wiadomo z kim to zdrada ? smiley

Strona 1 z 3 1 2 3 >
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Podobne zdrady
Reklama Zjawy i demony
www.parapsychologia.zjawa.com
próbuję wybaczyć ale strasznie mi ciężko
Czy mogę mu wybaczyć?
Wybaczyć?
Może warto wybaczyć? /audacieux
Zapomnieć wybaczyć tylko jak?
zdradzony po 10 latach - wybaczyć?
Zdrada, nie wiem co myśleć - wybaczyć?
Kochanka męża nie pozwala mi wybaczyć
Czy będę umiała wybaczyć.
Jak wybaczyć zdradę z prostytutką 3 miesiące po ślubie?
Jak mu wybaczyć i zapomnieć...
Czy warto wybaczyć...
Ja mu wybaczyłam, ale On nie może sobie wybaczyć
nie potrafie wybaczyć
Dla mnie to zdrada nie wiem czy wybaczyć....
Logowanie
Login lub e-mail

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktywne tematy !!!
Chodzę do masażystek...
Mój Mąż ma/miał romans
Jak to rozegrać? Pom...
Choroba psychiczna c...
Zdrada w małżeństwi...
Historia lubi się po...
Czy jest szansa że w...
Dziwna sytuacja
Zdradzony po 12 latach
20 lat razem prysło ...
zdradziła mnie i nie...
Zdradzony :(
Nie wiem już kim dla...
Zdrada jak zdrada-al...
Zdradzam i on zdradza
Nie wiem już kim dla...
Zdradzona
Nie daje rady - c.d.
Czy można szczęśliwi...
Jak z tym skończyć
Testowa historia
Prosze o porade
zdrada, dzieci, mies...
zdrada w ciąży
Mąż milczący miesiącami
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

poczciwy
13/09 20:37
Piotr79 zamieść swoją historię Nawigacja -->dodaj zdradę. Na pewno otrzymasz odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

Archiwum
Reklamy
Masaż Wadowice
Copyright © 2007-2021 www.zdradzeni.info