Wyszukiwarka


Nawigacja
Strona Główna
Dodaj zdradę
Artykuły
Kontakt
CZAT (jest 0 zobacz kto)

Ekipa portalu
Test na wierność
Portal w pigułce


Wasze zdrady
Zdradzone przez męża
Zdradzeni przez żony
Zdradzone przez chłopaków
Zdradzeni przez dziewczyny
Zdradzeni w innych związkach
Zdradziłem - zdradziłam
mama/tata zdradza

Pomocne instytucje
Detektywi
Prawnicy
Psycholodzy
Poradnie rodzinne
Dodaj instytucję

Wzory dokumentów
Porady prawne

Zbanowani użytkownicy
Polityka cookies
Postrzeleni kulkami
Użytkowników Online
Gości Online: 64
Użytkownicy Online: pesado, Konwalia

Zarejestrowanch Uzytkowników: 13,553
Najnowszy Użytkownik: Baynei
Ostatnie Artykuły
Potęga przebaczenia
Jak rozwiązać proble...
Dziecko ofiara małże...
Życie po zdradzie
Ból emocjonalny R...
Reklamy...
zdradzona
Więcej opisów zdrad tego użytkownika
zdradzona
A co, jeśli mąż się nie przyznaje?
Zdradzona przez mężaJa jestem z Poznania. Dwa dni temu dowiedziałam się, że jestem zdradzana od 8 miesięcy, jak mam sobie z tym poradzić? poza tym oczywiście złożę pozew o rozwód, ale ciężko mi... Nie umiem zebrać myśli..
Komentarze
Strona 1 z 2 1 2 >
Fenix dnia sierpień 13 2014 19:14:58
Merka jest nas trochę z Poznania
Jeżeli chcesz pomocy napisz więcej
Jeżeli chcesz bliższego kontaktu odezwij sie na pw
Postaram się Ci pomócsmileysmiley

merka dnia sierpień 14 2014 09:33:11
Dzięki. Jest to wszystko jeszcze bardzo świeże, nie jestem pewna, czy zdrada nadal trwa, ale może tak być. Opiszę krótko. jestem mężatką z trójką dzieci. Mąz jest teraz z dwójką dzieci na wakacjach. Ja wróciłam po urlopie do pracy i zadzwonił do mnie jakiś facet, który powiedział, że chodzi o mojego męża i jego żonę. Opowiedział mi o ich romansie. Potem znalazłam dowody zdrady. Mąz nie wie, że ja wiem o jego romansie. Oboje kochankowie zapewniali, że to już koniec w lutym, ale nadal się spotykali. Teraz mąż wraca w niedzielę, a ja nie wiem, czy nadal ukrywać, że wiem o jego kochance czy od razu wyjawić wszystko i oznajmić o rozwodzie. Chodzi mi o dzieci. Jestem zdecydowana na rozwód, ale nie chcę, żeby dzieci cierpiały. Zamierzam zamieszkać u rodziców na jakiś czas, a potem coś wynając. Jak mam sobie poradzić z tym wszystkim? Już nie raz były kryzysy u nas, kilka razy się wyprowadzałam, ale zawsze mąż mnie ubłagał, bym wrócił i zapewniał, że się zmieni. Jednak tak sie nie stało. A teraz jeszcze ta zdrada. Muszę odejść. Tylko jak to wszystko znieść? I to tak boli, nigdy nie sądziłam, że będę zdradzoną... smiley

Deleted_User dnia sierpień 14 2014 10:59:54
Merka

poniżej masz opisane wszystkie etapy po zdradzie.

Co do powiedzenia mężowi - nie wiem jakimi dowodami dysponujesz, jaką będą miały wartość w sądzie. Zawsze kochankę i męża kochanki możesz pozwać na świadka. Może rozsądnie byłoby poradzić się prawnika żeby nie spalić sprawy na samym początku.
gdy faktycznie bedziesz zdecydowana na rozwód to wnoś o rozwód z jego winy oraz szybko o zabezpieczenie alimentacyjne.

Na razie tyle mogę napisać bo jade z dzieckiem do lekarza ale w razie pytań pisz proszę na priw , też ma 3 dzieci smiley
Trzymaj się .


Etap pierwszy czyli SZOK.

Moment, w którym dowiadujemy się o zdradzie. Czasem wprost, czasem poprzez osoby trzecie, narastające podejrzenia.
Możemy doznać rzeczywistego szoku, możemy krzyczeć, bić, płakać, a później nie pamiętać nic z tych kilku godzin. Albo też możemy wpaść w pewnego rodzaju otępienie, trwające, lub narastające przez dłuższy czas.

W końcu nasze myśli ogarnia zamęt, wzburzenie i bezradność. Dochodzi do tego,że ZAPRZECZAMY wiadomej prawdzie. (To "nie może być prawda", "on/ona tylko chce mnie nastraszyć). Szukamy usprawiedliwienia dla każdej podejrzanej sytuacji. Jednocześnie znajdujemy się (cały nasz organizm) w stanie alarmu, na podwyższonych obrotach. Dla ochrony przed tak gwałtownym cierpieniem wchodzimy w proces dystansowania się ( wydaje się nam ,że patrzymy na siebie z boku, tak jakby nie biorąc udziału w całej sytuacji, tylko oglądając ją jak film w kinie).
Psycholodzy mówią zgodnie - na początku trzeba dać sobie czas na przeżycie smutku.
Nie warto walczyć ze swymi uczuciami. Zdrada boli, więc to naturalne, że odczuwasz agresję i nienawiść. Nie tłum w sobie tych emocji. Nie oszukuj się, że nic się nie stało, nie wypieraj bólu, bo fundujesz sobie ogromny stres. Krzycz, wal pięściami w poduszkę, płacz ile wlezie. Wyładuj całą swą złość, wściekłość i żal.
Ważne jest, by nie zostawać samemu ze swym bólem. Dobrze jest porozmawiać o tym, co się wydarzyło, z kimś zaufanym, komu można przyznać się do porażki, pokazać swą rozpacz. Gdy się wygadasz, wypłaczesz, zrzucisz z siebie część ciężaru, poczujesz ulgę. Świetnie zrozumie cię osoba, która też została zdradzona, poza tym jej wskazówki mogą ci się bardzo przydać.

drugi etap, czyli UŚWIADOMIENIE SOBIE STRATY.

Ochronne, izolujące od bólu działanie pierwszej fazy kończy się. Czujemy i cierpimy. Przygniata nas ogromny ciężar, którego nie da się pozbyć prawie ani na chwilę. Zarazem w środku nas kipi wulkan sprzecznych emocji. To wybuchamy gniewem, to poczuciem winy i wstydem. Stajemy się niezwykle drażliwi na wszystko co mówią inni. reagujemy natychmiast i z pełną bezwzględnością. To właśnie na tym etapie wybuchamy (niektórzy) pretensjami pod adresem Kościoła i Boga.
Uświadamiamy sobie, że wszystko, na co w życiu liczyliśmy w związku z drugim człowiekiem jest chwiejne i niepewne. Pojawia się lęk, żadne miejsce na świecie nie wydaje się nam bezpieczne.
Stan alarmu, w jakim już od pierwszej fazy znajduje się organizm powoduje problemy ze snem i nieustanne pobudzenie (często nawet siedzieć spokojnie przez dłuzszą chwilę się nie da, tak nas "nosi" ).
Nasze siły powoli wyczerpują się, ale jest to normalna reakcja na przewlekły stres. Dzięki temu dążymy do przejścia do fazy trzeciej.

Faza trzecia - etap WYCOFYWANIA się z kontaktów i OCHRONY SIEBIE

Gdy ciało i umysł człowieka są na skraju wyczerpania a energia z poprzednich etapów znika, pojawia się zmęczenie.Następuje wycofanie się na dłuższy czas z kontaktów z innymi, duzo śpimy i spędzamy samotnie czas. Ta reakcja przypomina depresję, ale tutaj bardziej jesteśmy nastawieni na odzyskanie sił.
Jest to faza cichej rozpaczy. Nadwątlone siły powodują zapadanie na zdrowiu i poczucie nieustannego zmęczenia.

To jest też czas PRZYPOMINANIA sobie i konfrontowania szczegółów naszego życia "przed zdradą". Dokładne analizowanie szczegółów i katowanie się wspomnieniami uświadamia nam, że coś bezpowrotnie minęło. Nie małżeństwo, ale pewne wyobrażenie o nim. Im bardziej sobie to uświadomimy, tym szybciej będziemy gotowi na wprowadzanie zmian i budowanie od nowa. A także na przebaczenie.

Żeby móc wejść w następny etap niezbędne jest stawienie czoła trudnym emocjom: żalowi i smutkowi. Nie zaprzeczać napięciom, nie czekać, że się uspokoją, tylko rozmawiać, płakać, roztrząsać. Az do ukojenia, a to może trwać. Każdy przechodzi przez te fazy we własnym tempie.

Faza druga i trzecia będą przeplatać się. Po okresie wycofania znów może nadejść okres wzmożonych emocji (nieco słabszych niż poprzednio) i znów okres ochrony. Jest to niezwykle mądrze pomyślane, bo gdyby nie te zmniejszające się dawki, to doznanie całego bólu na raz byłoby nie do wytrzymania. Ta cykliczność prowadzi do wygaszenia emocji i bólu. Kiedy to nastąpi, możemy wkroczyć w fazę czwartą.

Co do 4 fazy

Można znaleźć w fachowej literaturze co najmniej kilkanaście różnych opisów. To najbardziej indywidualna z faz. Tutaj jest miejsce na nową miłość, studia, zmianę zawodu, adresu, ale też na stagnację i odnalezienie w sobie ciszy.

B40 dnia sierpień 14 2014 11:53:19
Merka,
nic nie mów nic nie pokazuj. Najpierw kontakt z prawnikiem. Jest tu silna grupa z jednego z zagłębi zdrady smiley.

Sensowne było by spotkanie z mężem kochanki (jest takie powiedzenie: kim jest wróg mojego wroga). Przy rozwodzie to mocny sprzymierzeniec.

Osobiście zalecał bym przeźroczystość. Możesz napisać coś więcej o dowodach, wieku dzieci, jaki był powód wcześniejszych kryzysów i wyprowadzek?

rekonstrukcja dnia sierpień 14 2014 11:58:27
Merka, twarda bądź i nie daj po sobie poznać, że wiesz. Jesteś zdecydowana na rozwód, to tym razem nic nie gadaj , a dużo rób. Żeby się historia nie powtórzyła.

Nox dnia sierpień 14 2014 12:17:05
dlaczego bierzesz pod uwagę swoją wyprowadzkę z dziećmi a nie męża,mieszkanie jest jego czy wasze?

Komentarz doklejony:
w lutym zapewniali męża kochanki o zakończeniu zdrady?

merka dnia sierpień 14 2014 14:38:45
Dzieci są w wieku: 2, 10, 14 lat. Powód wcześniejszych rozstań to gnębienie mnie psychiczne. Mój mąż jest wojskowym, krzyczy, jest wulgarny, poniża, upokarza. Za każdym razem, gdy wyprowadzałam się, on skruszony błagał ze łzami w oczach o przebaczenie. Obiecywał poprawę i faktycznie trochę było lepiej, ale po miesiącu znów wszystko wracało. Dowodem zdrady są dwa maile, ostatni z 2 sierpnia, w którym kochankowie zapewniają, że się kochają i życ bez siebie nie mogą, ale że muszą skończyć ten związek, ale nie potrafią. Poza tym zadzwonił do mnie pierwszy mąż tej kobiety i opowiedział mi o wszystkim. Najgorsza jest obłuda. Mąz mnie przytulał, kochał, pisał że tęskni i to samo robił z tamtą. On jest dla mnie niezrównoważony. Teraz jest w górach i myśli, że ja o niczym nie wiem. Godzinę temu dzwonił do mnie co słychać i czy tęsknię za nim. Wrrrr!

Komentarz doklejony:
Dodam jeszcze, że kochanka ma dwójkę dzieci w wieku szkolnym. Mąż tej kochanki odkrył romans w lutym, wtedy ona oraz mój mąż zapewniali, że między nimi nic nie ma. Drugi raz był w kwietniu, to samo, obiecywanie, że to koniec, że zrywają znajomość. Ale mamy sierpień i to trwa... smiley Wiem to wszystko od męża kochanki, który 2 dni temu do mnie zadzwonił, bo czuł się w obowiązku mi opowiedzieć o wszystkim. Wczesniej nie dzwonił, ze względu na to, że mamy dzieci i nie chciał, żebym wiedziała. Ale w kwietniu rozmawiał z moim meżem, który oczywiście zaprzeczył, że nic ich nie łączy, że seksu nie było itp. W mailu jest wyraźnie czarno na białym, ze doszło do zbliżenia, bo kochanka pisze, że marzy by ich ciała znów się połączyły...
Proszę, pomóżcie mi się z tym uporać, to tak boli! Czy jestem brzydsza, gorsza, głupsza od tamtej? Najgorsze, że do mnie też się mąż zbliza, całuje, tak jakby chciał zatuszować związek z kochanką, co o tym myślicie?

Nox dnia sierpień 14 2014 15:56:15
Merka czy jesteś gruba,chuda,wysoka czy niska .....nie ma znaczenia.Twój mąż właśnie z tobą z jakiegoś powodu się ożenił,mało tego zdecydował że właśnie z tobą chce mieć dzieci byście stali się rodziną.Nie przejmuj się również tym czy kochanka jest mądrzejsza czy głupsza od ciebie bo z całą pewnością nie dla jej inteligencji się spotykają.Zdrada to zawsze wybór zdradzającego Mimo tego ze cierpisz myślę że ta zdrada może ci pomóc uwolnić się od męża który ...,,jest wulgarny, poniża, upokarza...."Nie przeszkadzało ci to że znęca się nad tobą psychicznie w domu w którym są dzieci na tyle by zrobić z tym porządek .Może zdrada pozwoli ci trwać w postanowieniach bez oglądania się na /ewentualną/skruchę.Mężowi nie przeszkadzało wydanie się romansu,nie obawiał się że echa dojdą do ciebie.Romans wydał się w lutym a zaczął się wcześniej .Mieszkanie jest służbowe?

Deleted_User dnia sierpień 14 2014 16:10:47
"Złość jest najzdrowszym stanem emocjonalnym, jaki natura mogła wymyślić dla ofiar przemocy".
Merka, najwyższy czas uwolnić się od dyktatora.
Nie zdradzaj się, że wiesz, bo Cię zniszczy. Nie jest to łatwe, ale musisz wytrzymać. Idź do prawnika, bo Twój mąż może okazać się przebiegły i bezwzględny. Rozstań się z nim, bo dobrze wiesz, że nie będzie już lepiej.

merka dnia sierpień 14 2014 16:28:06
Mamy dom wybudowany 2 lata temu, spłacamy duży kredyt hipoteczny, dlatego boję się też o podział majątku, jak to się ułoży...

Strona 1 z 2 1 2 >
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Podobne zdrady
Reklama Zjawy i demony
www.parapsychologia.zjawa.com
Zdradzona
Zdradzona zaraz po ślubie
Zdradzona
Zdradzona przez czat
Zdradzona
Zdradzona mężatka
Zdradzona z opiekunką
Zdradzona :(
Zdradzona poraz drugi!!!
Zdradzona i wciąż oszukiwana
Zdradzona
Zdradzona
Zdradzona przez męża
zdradzona po 14 latach
Zdradzona przez męża
Logowanie
Login lub e-mail

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktywne tematy !!!
To nieprawdopodobne
Proszę o opinię
Niby nowy rozdział, ...
Nie radze sobie ...s...
Prawie 4 lata po zdr...
Kolejny uszczęśliwio...
Zazdrosc
dlaczego
Złe decyzje
"Nie moge tego kontr...
Jak nie rozpamiętywa...
Dylemat moralny.
Zdrada emocjonalna
zdradziła, nie wyjaś...
Gdy zaczyna pojawiać...
Zdrada z rehabilitan...
Potrzebuje porozmawi...
głupia ja
Zdradzony po 20latach
Udręka na trzy serca...
Podzial majatku
Zdrada po 7 latach m...
Czy to tylko flirt
Czy można szczęśliwi...
zdradziła bez wyjaśnień
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

zgredek
19/06 00:01
A co u poile? wszyscy zapomnieli o chyba najdłuższym wątku na forum

Archiwum
Reklamy
Rehabilitacja Andrychów
Copyright © 2007-2015 www.zdradzeni.info