Reklamy...
Artykuły: Rozwód
"Chcę rozwodu!" Dlaczego kobiety odchodzą od mężów?
Anka po sześciu latach małżeństwa stwierdziła, że nie kocha swojego męża i chce zacząć wszystko od nowa. Gosia drugiej zdrady już nie wybaczyła, Ewelina przez trzy lata znosiła przemoc, zanim dojrzała w niej decyzja o odejściu. Nina miała dosyć harowania i zarabiania na dom.

Czytaj więcej

Albo o mnie zadbasz, albo odchodzę
O przyczynach rozwodów inicjowanych przez pięćdziesięciolatki mówi prof. Katarzyna Popiołek, psycholog społeczny ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach.

Czytaj więcej

Eksmisja
Istnieją dwie procedury, które stwarzają możliwość eksmisji byłego małżonka, tj.: a.) określona w art. 58 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, stosowana w wypadkach wyjątkowych, gdy jeden z małżonków swym rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie; sąd w takiej sytuacji może nakazać w wyroku rozwodowym jego eksmisję na żądanie drugiego małżonka, b.) określona ustawą o ochronie praw lokatorów r11; współlokator może wytoczyć powództwo o nakazanie przez sąd eksmisji małżonka, byłego małżonka lub innego współlokatora tego samego lokalu, jeżeli ten swoim rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie. Rażąco naganne postępowanie uniemożliwiające wspólne zamieszkiwanie może przejawiać się m.in. nadużywaniem alkoholu czy wszczynaniem awantur. * Eksmisja na podstawie przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego

Czytaj więcej

Jak przeżyć święta po rozwodzie
Święta to piękny, ale i trudny czas - zwłaszcza dla osób, które straciły kogoś bliskiego lub gdy ich życiowe status quo - w efekcie rewolucji - uległo zmianie.

Czytaj więcej

Jak rozwiązać problem kredytu po rozwodzie?
"(...) Częstym dylematem rozwodników bywa również zaciągnięty wspólnie kredyt, którego okres spłaty nie upłynął do chwili rozwodu. "

Czytaj więcej

Koszty rozwodu
Aby uzyskać zwolnienie od kosztów sądowych należy złożyć wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych wraz z wypełnionym oświadczeniem o stanie rodzinnym, majątkowym, dochodach i źródłach utrzymania. Formularz oświadzenia dostępny jest w sądzie. Wniosek nie podlega żadnym opłatom. Można go złożyć razem z pismem prosecowym (pozwem o rozwód) do tego samego sądu, który będzie rozpatrywał sprawę. Sąd może uwzględnić wniosek i zwolnić od kosztów sądowych w całości lub w części (postanowieniem) albo wydać postanowienie o odmowie zwolnienia od kosztów. Na postanowienie służy zażalenie (termin wniesienia - 7 dni od otrzymania).

Czytaj więcej

Materiał dowodowy przy sprawie rozwodowej.
Jak przygotować się do rozwodu.

Czytaj więcej

Małżeństwa, których nie było
Małżeństwa, których nie było. Papież wprowadza zmiany, żeby wierni mogli ''uporządkować życie''

Czytaj więcej

Rozwód po polsku. Ile to naprawdę kosztuje?
Rozwód to niezwykle bolesna sprawa. Zranione uczucia potrafią nas popchnąć do wielu rzeczy, a od miłości do nienawiści jest bardzo blisko. Temat mało przyjemny, którego każdy wolałby unikać. Bo przecież lepiej się czyta o sposobach na poderwanie faceta czy o tym, jak rozpoznać, że to miłość. Jednak każdy z nas w swoim otoczeniu zna przynajmniej jedną parę, która musiała przez to przejść. Dlatego warto porozmawiać o zjawisku, które po części dotyka każdego z nas. Ile czasu, pieniędzy i emocji kosztuje rozwód? O jego wszystkich aspektach rozmawiamy ze specjalistką.

Czytaj więcej

Zdrada jako przyczyna rozwodów
Zdrada w małżeństwie to najczęściej wymieniana przyczyna rozwodu. Trudno się dziwić - jest to wydarzenie niezmiernie bolesne i ciężkie do przepracowania przynajmniej dla jednego z partnerów w związku, a najczęściej dla obojga. Dzieje się tak dlatego, że zdrada niesie ze sobą szereg konsekwencji dla dalszego funkcjonowania małżeństwa i relacji między małżonkami. Czytaj więcej

Logowanie
Login lub e-mail

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2007-2021 www.zdradzeni.info