Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio Widziani

zona Potifara
# poczciwy00:35:44
piotr7300:53:34
burza01:07:18
makasiala01:33:21

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

NieSypiam
04.05.2024 20:06:38
NowySzustek pozdrawiam cie ziomeczku, dzięki za wszystko i oby ci się wiodło. Ja wyszedłem na prostą i wszystko u mnie dobrze (bez szona) Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Matsmutny
03.05.2024 06:00:21
.

NowySzustek
29.03.2024 06:12:22
po dwóch latach

Zraniona378
21.03.2024 14:39:26
Myślę że łzy się nie kończą.

Szkodagadac
20.03.2024 09:56:50
Po ilu dniach się kończą łzy ?

Metoda 34 kroków

Metoda 34 kroków dla kryzysu w małżeństwie na odzyskanie pewności siebie w oczach partnera.

1.Nie śledź, nie przekonuj, nie proś i nie błagaj.
2.Nie dzwoń często.
3.Nie podkreślaj pozytywnych elementów związku.
4.Nie narzucaj się ze swoją obecnością w domu.
5.Nie prowokuj rozmów o przyszłości.
6.Nie proś o pomoc członków rodziny-masz wsparcie teściów póki są po Twojej stronie.
7.Nie proś o wsparcie duchowe.
8.Nie kupuj prezentów.
9.Nie planuj wspólnych spotkań.
10.Nie szpieguj, to Cię zniszczy.
11.Nie mów 'kocham Cię'.
12.Zachowuj się tak, jakby w Twoim życiu było wszystko w porządku.
13.Bądź wesoły, silny, otwarty i atrakcyjny.
14.Nie siedź, nie czekaj na żonę/męża , bądź aktywny, rób coś.
15.Będąc w kontakcie z nim/nią postaraj się mówić jak najmniej.
16.Jeżeli pytasz co robił/a w ciągu dnia, przestań pytać.
17.Musisz sprawić, że Twój partner zauważy w Tobie zmianę, że możesz żyć dalej z nim/nią lub bez niej/niego.
18.Nie bądź opryskliwy lub oziębły, po prostu zachowaj dystans.
19.Okazuj jedynie zadowolenie i szczęście.
20.Unikaj pytań dotyczących związku do chwili, gdy zechce sam/a z Tobą o tym rozmawiać.
21.Nie trać kontroli nad sobą.
22.Nie okazuj zbytniego entuzjazmu.
23.Nie rozmawiaj o uczuciach.
24.Bądź cierpliwy.
25.Nie słuchaj co naprawdę mówi do ciebie.
26.Naucz się wycofywać, gdy chcesz zacząć mówić.
27.Dbaj o siebie.
28.Bądź silny i pewny, mów cicho i spokojnie.
29.Pamiętaj, że jeżeli zdołasz się zmienić,Twoje konsekwentne działania mówią więcej niż słowa.
30.Nie pokazuj zagubienia i rozpaczy.
31.Nie wierz w nic co usłyszysz i 50% tego co widzisz.
32.Rozmawiając nie koncentruj się na sobie.
33.Nie poddawaj się.
34.Nie schodź z raz obranej drogi.

Artykuły: Inne artykuły o zdradzie

Czy powiedzieć mu o zdradzie?
Czy powiedzieć partnerowi o zdradzie? To pytanie zadaje sobie każdy, kto choć raz zdradził.

Czy zdradę mamy w genach?
Piszę bo zaintrygował mnie pewien artykuł który znalazłam przypadkiem w gazecie. Przeczytałam w nim że badania naukowe (geny, badanie ludzkich zachowań) dowodzą że wszyscy jesteśmy skłonni do zdrady, że ta skłonność jest wpisana w naszą naturę. Podobno zrobiono "eksperyment" polegający na tym że 10 mężczyzn zamknięto w 10 pokojach i do każdego pokoju weszła kobieta w bieliźnie (prostytutka). W pokoju nie było kamer, w drzwiach bł klucz. Mężczyźni biorący udział w eksperymencie wiedzieli tylko że będą patrzeć na kobiety, naukowcy jednak mieli nieco inne plany. Kobiety tańczyły, na końcu rozebrały się i... O to właśnie chodziło badaczom- tylko jeden mężczyzna opuścił pokój gdyż uznał że nie na tym miał polegać eksperyment. 9 pozostałych zostało w pokojach i miło spędzali czas z nowo poznaną kobietą. I teraz najciekawsze- kobiety miały za zadnia tylko kusić, nie nakłaniały do pójścia do łóżka- to mężczyźni robili pierwszy krok w tym kierunku! Dodam jeszcze że byli to mężczyźni posiadający stałe partnerki, specjalnie pod tym kątem dobrani do eksperymentu!

Dlaczego zdradzamy? Niewierność zapisana w genach
Dlaczego zdradzamy? Niewierność zapisana w genach

Dwa oblicza zdrady
Zdrada prawie zawsze prowadzi do cierpienia jednego z partnerów i dotyczy w równym stopniu mężczyzn jak i kobiety. Niestety na tym etapie podobieństwa kończą się, a do głosu dochodzi bogaty wachlarz różnic "międzypłciowych". Wyobraź sobie, że jesteś w heteroseksualnym związku i odkrywasz, że Twój partner lub partnerka niedawno przespała się z inną osobą. Czy w tym wypadku gorsza byłaby wiadomość o romansie heteroseksualnym czy homoseksualnym?

Dziecko ofiara małżeńskiej zdrady
- Zazwyczaj wracała do domu autobusem, ale potem odwoził ją już "kolega z pracy". Wiedziałam, że coś jest nie w porządku, bo matka - pokornie znosząca wszystko to, czym obarczał ją ojciec - nagle zaczęła stawiać na swoim. Prowokowała awantury, straszyła go rozwodem. Mimo że wiedziałam o tym, że rodzice w ogóle się nie kochają, to i tak na myśl o potencjalnym rozwodzie dostawałam spazmów - wspomina Michalina.

Inteligentni mężczyźni nie zdradzają swoich żon
Mężowie zdradzający żony mają niższy iloraz inteligencji od tych, którzy stawiają na wierność. To wyniki badań przeprowadzonych przez uczonych z Uniwersytetu w Londynie. Teza ta opiera się na historii ewolucji, w której mężczyźni zawsze mieli skłonności poligamiczne.

Krzyk zdrowego rozsądku!
Wiem, że to co napiszę nie będzie ani odkrywcze ani nie ukoi niczyjego zdruzgotanego serca ale ludzie opamiętajcie się chociaż trochę! Na co dzień jestem informatykiem i współpracuję z różnymi firmami. Do moich klientów należą też dwie agencje detektywistyczne. Monitoruje dla nich ruch internetowy jak i zapytania kierowane ze stron. Kiedyś dziwiłem się ile tych zapytań jest odrzucanych po rozmowie ze zgłaszającymi. Jednak po kilkunastu wyjazdach "w teren" gdzie na zlecenie sprawdzaliśmy zawartość komputerów zacząłem powoli rozumieć. Ludzie, kierują się emocjami i najmniejsza rzecz porafi urosnąć do rangi bardzo poważnego problemu w naszej głowie. Sam się dziwię, że to piszę ponieważ z natury jestem cholerykiem i niejednokrotnie w mojej głowie roiło się aż od podejżeń i zarzutów do mojej połówki. Ale dzięki tej współpracy zrozumiałem jak złym doradcą są emocje. A nawet najpewniejsze podejżenia to tylko domysły i niesprawdzone informacje. Wielokrotnie okazywało się, że prawda jest zupełnie inna i niewinna.

Nie można mieć męża i kochanka. To działa przez chwilę. O tym jak zdradzają kobiety
Krystyna Janda, kiedy jeszcze żył jej mąż powiedziała w jednym z wywiadów, że co roku, w Wigilię, życzą sobie z mężem: "I nie daj Boże zakochać się". Święte słowa:)

On ma kryzys, a żona o tym nie wie. Wyimaginowany rozpad małżeństwa dla dobra romansu?
Historii takich jest tysiące. Każda ma wspólny mianownik: Jest jakiś kryzys, o którym jedno wie, a drugie nie ma pojęcia. Ktoś z kimś planuje życie, a tymczasem ten drugi składa pozew o rozwód. Ktoś z kimś nie sypia podczas, gdy ten drugi sypia z pierwszym.

Płeć zdrady
Mężczyźni są z natury niewierni i poszukują wciąż nowych doznań, kobieta zdradzi tylko wówczas, gdy czuje się samotna w związku. On gorzej zniesie zdradę fizyczną, ona gotowa jest wybaczyć „skok w bok”, jeśli nie towarzyszy mu zaangażowanie uczuciowe. Stereotypów na temat zdrady męskiej i kobiecej jest wiele. Nie wszystkie są prawdziwe. Niektóre mogą nam zaszkodzić.

Praca za granicą powodem zdrad i rozwodów
Wyjazdy do pracy za granicę nie służą polskim małżeństwom. Eksperci alarmują, że to główna przyczyna rozwodów. Według demografów, wkrótce rozpadnie się co trzecia emigracyjna rodzina - pisze dziennik "Polska". Przełom grudnia i stycznia tradycyjnie jest czasem ślubów, ale jak się okazuje, jest też czasem rozwodów. Ich liczba rośnie w Polsce lawinowo. Ze statystyk wynika, że w minionym roku na rozstanie zdecydowało się przeszło 80 tysięcy małżeństw. Sędziowie, psycholodzy i socjolodzy są zgodni: jedną z głównych przyczyn rozstań jest emigracja zarobkowa. Jak pisze gazeta, wyjeżdżający do Anglii i Irlandii Polacy deklarują, że chcą tam zostać od trzech do pięciu lat. Według demografów, już teraz w rozłące żyje około pół miliona polskich małżeństw. W ciągu najbliższych dwóch lat ich liczba może wzrosnąć o kolejne 200 tysięcy. Na lotniskach i dworcach małżonkowie pocieszają się, że czas szybko minie, że będą się odwiedzać i codziennie dzwonić. Ale czy sami w to wierzą? - zastanawia się "Polska". Przeczy temu przykład Joanny i Tomka z Gdańska

Przestroga dla tych co zdradzają, pocieszenie dla zdradzanych
Czy zastawialiście się czasem co się dzieje po śmierci z osobami, które zdradzają swoich kochających małżonków? Jaką wartość ma sakrament małżeństwa? Poniżej zamieszczam fragmenty świadectwa mistyczki dr Glorii Polo, która przeżyła śmierć kliniczną i miała wizję nieba, piekła oraz czyśćca. "Pan pozwolił mi zobaczyć, jak w dniu mojego ślubu, gdy mój mąż i ja przyjęliśmy Komunię świętą, nie byliśmy tylko my dwoje, lecz troje: my i Jezus. Bowiem w chwili, gdy przyjęliśmy Komunię św., Pan tak nas jednoczy, że jesteśmy jedno. Bierze nas do Serca i w Jego Sercu stajemy się jedno. Razem z Jezusem tworzymy świętą trójcę. Człowiek zatem niech nie rozdziela tego, co Bóg złączył. I teraz pytam się: kto jest w stanie rozdzielić coś takiego? Nikt! Nikt, moi Bracia i Siostry w Chrystusie Panu, nikt nie może rozbić tego przymierza. Naprawdę nikt, po tym jak Bóg go pobłogosławił. I kiedy te dwie dziewicze osoby zawierają związek małżeński, o jakie błogosławieństwo spoczywa na takiej parze!

Sekrety zdrady
Ślubujemy sobie wierność. Nie wszyscy ślubów dotrzymujemy. Do sporadycznych kontaktów seksualnych poza stałym związkiem przyznaje się prawie co piąta osoba. Potępiamy zdradę. Niechętnie odnosimy się do cudzołożnika. Jako rzawsze niewłaściwer1; stosunki pozamałżeńskie określa 69 proc. badanych, łagodniejsze formy ich potępienia deklaruje 22 proc. Tylko 5 proc. badanych uznaje, że rnie ma w tym nic złegor1;. W kwestii wierności często ujawnia się rozbieżność między deklarowaną postawą a rzeczywistym postępowaniem. Bywa, że stosujemy tu podwójną miarę r11; surowo oceniamy zdradę partnera, łagodniej traktując własną wiarołomność. Zarazem wierzymy w wier-ność swej rdrugiej połowyr1;. Jedynie 4 proc. spośród osób żyjących w stałym związku uważa, że ich partner współżyje z kimś innym, 9 proc. zaś ma pewne obawy (badania przeprowadzone przez dr. Zbigniewa Izdebskiego w 1997 r. na reprezentatywnej próbie 3209 mieszkańców Polski w wieku 15-59 lat). Osoby oceniające swój związek źle, częściej przypuszczają, że partner zdradza.

Sprawdziłem jej wiadomości
Zaufać, czy sprawdzać partnera - oto jest pytanie... Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, czy w Waszych związkach istnieje coś takiego, jak prywatność i wprowadziliście zakaz czytania prywatnej korespondencji? Czy według Was taki zakaz wiąże się z faktem, że partner stara się coś ukryć?

Tchórzostwo
Jeden z postów mojego bloga na temat zdrady. ...zdrada dla mnie jest zwykłym tchórzostwem. Jaka by ona nie była. "Tchórzostwo nie jest jedną z najstraszliwszych ułomności, ono jest ułomnością najstraszliwszą." Bułhakow Jeżeli dochodzisz do wniosku , że Twój związek nie jest tym czego oczekiwał-aś(eś) musisz to jasno powiedzieć drugiej osobie. Każde inne działanie jest zwykłą ucieczką od odpowiedzialności za coś co razem tworzyliście. Często jest tak , że zwyczajne znudzenie i monotonia życia codziennego wydaje Nam się końcem miłości. A czym jest miłość ? Czy chodź raz osoba mówiąca o miłości zastanowiła się nad jej sensem ? Przecież dla każdego jest Ona czym innym. Wiąże się z różnymi emocjami , odczuciami etc.